Recensioner
Du är inte inloggad.Var vänlig logga in för att posta en kommentar.
Montering av bindningar ingår, ange dina uppgifter här:
Pjäxlängd:Längden på undersidan av pjäxan. EJ skostorlekEJ fotlängd
Beskrivning av pjäxans sullängd:
Om du köper både skidor och pjäxor hos oss, fyll i pjäxsullängden 0 och skriv i meddelandefältet i kassan att bindningen ska anpassas efter pjäxan.
Skidorna kommer med bindningar monterade, kostnadsfritt. Vi monterar bindningarna efter vanliga standardsulor, om du vill ha GripWalk montering skriv det i meddelandefältet i kassan.
Head Caddy Junior är en skida som är tillräckligt tuff och tålig för parken och pipen samtidigt som den är tillräckligt tekniskt byggd för att man verkligen ska få ut de mesta av skidan. Eftersom det inte finns något direkt ”rätt” håll att åka eller landa åt är skidan utrustad med en Sandwich Twintip konstruktion och en PNP Rocker/Camber-kombo. Det här gör att skidan går minst lika bra baklänges som framlänges. Skidan är dessutom ordentligt byggd för att tåla de påfrestningar som många timmar i parken kan ha på en skida.