| Art.nr | 3005003097-MATTE/GLOSS MULSANNE BLUE |
| Leverantörens artikelnummer | - |
| EAN-kod | - |
| Varumärke | Trek |
| Färg | Matte/Gloss Mulsanne Blue |
| Storlek | - |
| Användare | Dam, Herr |
| Vikt | 24.48 kg |
| Ramset |
| Gaffel | Fox Rhythm 36, Float EVOL-luftfjädring, GRIP-dämpare, koniskt styrrör, 44 mm offset, Boost110, 15 mm Kabolt-axel, 130 mm slaglängd |
| Rammaterial | Aluminium |
| Slaglängd | 130 mm |
| Luftgaffel | Ja |
| Hjul |
| Däck | - |
| Hjulstorlek | - |
| ELSYSTEM |
| Batteri | Bosch PowerTube 800 Wh, smart system |
| Motor | Bosch Performance Line CX, 32 km/h max. assistans (25 km/h max. assistans i EU och APAC) |
| Motorplacering | Mittmonterad |
| Batteristorlek | 800Wh |
| DRIVLINA |
| Bakväxel | SRAM GX Eagle AXS, T-Type |
| Växelreglage | SRAM AXS POD |
| Vevparti | SRAM GX, 160 mm längd |
| Kasett | SRAM Eagle XS-1275, T-Type, 10-52, 12-delad |
| Kedja | SRAM GX Eagle, T-Type, 12-växlat |
| Antal Växlar | 12 st |
| Växelserie | SRAM Eagle |
| KOMPONENTER |
| Sadel | Bontrager Verse P3, stålrails |
| Styre | Bontrager Comp, aluminium, 31,8 mm, 40 mm rise, 780 mm bredd |
| Styrstam | Bontrager Comp, 31,8 mm, Blendr-teknikkompatibel, 7 grader, 50 mm längd |
| Broms | SRAM DB 8 hydraulisk skivbroms med 4 kolvar |
| Bakdämpare | Fox Float Rhythm, 2-lägesdämpare, 210 x 50 mm |
| Bromstyp | Hydraulisk Skivbroms |