| Art.nr | 3005004129-REEF PINK |
| Leverantörens artikelnummer | - |
| EAN-kod | - |
| Varumärke | Scott |
| Färg | Reef Pink |
| Storlek | - |
| Vikt | 25.3 kg |
| Ramset |
| Gaffel | RockShox Domain R Air, E-Bike, Reb Adj., 15x110mm axle 44mm offset, tapered steerer, 170mm travel |
| Rammaterial | Kolfiber |
| Slaglängd | 170 mm |
| Luftgaffel | Ja |
| Hjul |
| Däck | Schwalbe Magic Mary 29x2.5", Gravity, Radial, Ultra Soft, Tubeless ready 120TPI Foldable Bead |
| Hjulstorlek | 29" |
| ELSYSTEM |
| Batteri | PowerTube 800Wh |
| Motor | EU: 25kmh, INT: 20mph Bosch Performance Line CX (BDU384Y) |
| Display | Bosch System Controller, Mini Remote |
| Motorplacering | Mittmonterad |
| Batteristorlek | 800Wh |
| DRIVLINA |
| Bakväxel | Shimano Deore RD-M6100 SGS Shadow Plus, 12 Speed |
| Växelreglage | Shimano Deore SL-M6100-IR, Rapidfire Plus |
| Vevparti | FSA Alloy |
| Kasett | Shimano CS-M6100, 10-51 |
| Kedja | Shimano CN-M6100 |
| Antal Växlar | 12 st |
| Växelserie | Shimano Deore |
| KOMPONENTER |
| Sadel | Syncros Tofino-E 2.5 Regular |
| Sadelstolpe | Syncros Duncan Dropper Post 2.5, 31.6mm S size 125mm, M size 150mm, L size 170mm, XL size 200mm |
| Styre | Syncros Hixon 2.0 Alloy 6061 Size S & M 15mm rise, Size L & XL 25mm rise, back sweep 8°, 780mm Syncros Endurance lock-on grips |
| Styrstam | Syncros AM 2.0 Syncros Cable Integration System 4° rise, 6061 Alloy, 31.8mm, 1 1/8" |
| Broms | Shimano Deore M6120 4-Piston Disc |
| Bakdämpare | RockShox SuperDeluxe, DebonAir Linear, Trunnion, Reb Adj., T185X55mm |
| Bromstyp | Hydraulisk Skivbroms |